Łukasz +48 508 349 035
Codziennie 24h/dobę

Jakie atrakcje dla dzieci w Zakopanem polecamy? Które miejsca warto odwiedzić z dziećmi?

Zastanawiasz się, jakie atrakcje dla dzieci w Zakopanem odwiedzić, a z których zrezygnować? Co robić podczas pobytu w Zakopanem z dziećmi?

Podziel się :)

Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Kościelisko i Zakopane sprawdzą się idealnie na rodzinny wyjazd w Tatry. Jest tu wiele możliwości wyjść na łagodne szlaki i piękne tereny, które umożliwiają kontakt z przyrodą. Jeśli przypadkiem podczas pobytu w Kościelisku zdarzy Ci się pogoda, która uniemożliwi spacer, albo po prostu masz ochotę zrobić coś innego i skorzystać z uroków „miejskiego życia”, nic straconego.

Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród”

Będąc w Tatrach, warto odwiedzić Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród”. To wspaniałe połączenie zabawy z możliwością przebywania wśród zwierząt oraz edukacją przyrodniczą. Prócz wybiegów dla zwierząt w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym znajdują się także tablice informacyjne, z których mamy szansę dowiedzieć się więcej na temat gatunków mieszkających tu zwierząt, a także gry przestrzenne, koło fortuny z quizem z pytaniami dotyczącymi przyrody oraz ekologii czy półotwarta sala zabaw dla dzieci. Na miejscu odbywają się także prelekcje edukacyjne oraz pokazowe treningi ptaków.

atrakcje w zakopanem dla dzieci zwierzogrod
Zobacz atrakcje dla dzieci w Zakopanem na świeżym powietrzu!

W Tatrzańskim Parku Edukacyjnym mieszka wiele okazów zwierząt dzikich i hodowlanych. Są kozy karpackie, owce, jeleń szlachetny, daniele, króliki, ale też świstaki, lisy i ptaki drapieżne. Niektóre zwierzęta można karmić karmą zakupioną w kasie biletowej (opłata za karmę jest dobrowolna, do skrzynki-skarbonki). 

Jeleń Zwierzogród

ZwierzOgród Tatry z dzieckiem

Główną atrakcją Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego „ZwierzOgród” jest wybieg świstaków wraz z siecią nor, w których te zwierzęta hibernują w okresie zimowym. W sieci nor pod wybiegiem zamontowano system kamer, które pozwalają ich opiekunom lepiej zapoznać się z tym gatunkiem zwierząt.

Świstaki Zwierzogród

ZwierzOgród to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci. Co jeszcze warto wiedzieć o Zwierzogrodzie?

  • Tatrzański Park Edukacyjny „ZwierzOgród” znajduje się na ulicy Józefa Piłsudskiego 38, nieopodal Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
  • Park otwarty jest od maja do października codziennie od godziny 10.00 do 19.00.
  • Na miejscu można płacić kartą, choć lepiej mieć przy sobie gotówkę (w wakacje płatność kartą była czasowo niemożliwa).
  • Więcej informacji o cenach i aktualnych godzinach otwarcia znajdziesz na fanpage’u Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego (linki do atrakcji: https://www.facebook.com/TatrzanskiParkEdukacyjny oraz http://tpe.edu.pl).
  • Na wizytę w Tatrzańskim Parku Edukacyjnym „ZwierzOgród” warto przeznaczyć od 1-3 godzin.

Wpis dla Państwa przygotowali Magda i Jacek Zbieraj, podróżujący blogerzy: zbierajsie.pl