Łukasz +48 508 349 035
Codziennie 24h/dobę

Kolejną atrakcją dla dzieci w Tatrach są Parki linowe w Zakopanem

W Zakopanem i Kościelisku znajdziecie kilka różnorodnych parków linowych, które są dużą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. To świetna okazja, by w otoczeniu Tatr sprawdzić koncentrację, równowagę, kondycję, zręczność oraz wspaniale się bawić przy dużej dawce adrenaliny.

Podziel się :)

Park Linowy Złota Grań

Najpopularniejszy park linowy w Zakopanem mieści się na szczycie Gubałówki. Park Linowy Złota Grań to jeden z największych parków w Polsce (przynajmniej według właścicieli, bo nie mamy dużego porównania). Ma 7 tras o różnych stopniach trudności. Na śmiałków czeka ponad 100 przeszkód, 700 metrów zjazdów na tyrolkach oraz ścianka wspinaczkowa. Park Linowy oferuje atrakcje dla całej rodziny. Prócz tras dla dorosłych i starszych dzieci jest także specjalnie przygotowana trasa dla najmłodszych. Żeby dostać się do Parku Linowego Złota Grań, trzeba wejść czarnym szlakiem z Zakopanego na Gubałówkę albo zielonym bezpośrednio z naszej Willi Pitoniówka. Jest też opcja, by wjechać koleją linowo-terenową Gubałówka, która sama w sobie jest jedną z atrakcji.

Park Linowy Złota Grań znajduje się pod adresem Gubałówka 231b.

 • Jest otwarty od maja do października od 9.00 do 18.00, a w sezonie (lipiec–sierpień) do 19.00. Godziny otwarcia uzależnione są od warunków atmosferycznych.
 • Więcej informacji o cenach oraz aktualnych warunkach można znaleźć na stronie http://park-linowy.com.pl
Adventure – Park Przygody Gubałówka

Adventure – Park Przygody Gubałówka

Na Gubałówce mieści się jeszcze jeden park linowy: Adventure – Park Przygody Gubałówka. Na miejscu czeka 8 atrakcji, w tym m.in. duży park linowy, park linowy junior, skok z wieży mocy, tyrolka XXL, ścianka wspinaczkowa, paintball, zorbing, strzelnica i strefa relaksu z widokiem na Giewont. To miejsce to prawdziwa petarda dla tych, którzy uwielbiają emocjonujące i różnorodne formy zabawy.

Adventure – Park Przygody Gubałówka; znajduje się na szczycie Gubałówki (Gubałówka 9/1), 150 metrów od górnej stacji kolejki krzesełkowej – Szymoszkowa, 800 metrów od górnej stracji kolejki PKL na Gubałówkę i 400 metrów od parkingu, do którego można dojechać od strony Kościeliska.

 • Można dostać się tu na piechotę, idąc zielonym szlakiem bezpośrednio z Willi Pitoniówka :)
 • Park otwarty jest w sezonie od 10.00 do 18.00.
 • Więcej informacji o tym miejscu, a także aktualny cennik i godziny otwarcia znajdują się na stronie: https://www.park-przygody-gubalowka.pl/rezerwacja

GUGU Park Linowy

W pobliżu Wielkiej Krokwi w Zakopanem znajduje się GUGU Park Linowy. Do wyboru są tu cztery trasy linowe przeznaczone dla dzieci już od 3. roku życia. Na najmłodszych czekają domki na drzewie, ścianka wspinaczkowa, kolorowe kulki oraz wszystko to, co pozwoli im wyszaleć się na łonie przyrody z dozą adrenaliny. Dla starszych przygotowano pełną atrakcji trasę na wysokości 4 metrów nad ziemią. W GUGU Park Linowy znajdują się 3 długie zjazdy, 22 przeszkody do pokonania, a przejście całej trasy to około godzina zabawy. W strefie odpoczynku znajduje się bar oraz plac zabaw z piaskownicą i trampoliną, a ponadto roztacza się stąd przepiękny widok na Giewont.

GUGU Park Linowy zlokalizowany jest przy ul. Piłsudskiego w Zakopanem tuż obok Wielkiej Krokwi, Drogi pod Reglami oraz Tatrzańskiego Parku Edukacyjnego.

 • Park otwarty jest cały rok od 10.00 do 22.00
 • Więcej informacji o parku i godzinach otwarcia, a także aktualny cennik znajdziesz na stronie http://gugupark.pl

Park linowy w Kościelisku, w Dolinie Chochołowskiej

Na Siwej Polanie w Kościelisku znajduje się Park Linowy Tatra Adventure Siwa Polana. Na trasie prócz przeszkód terenowych, zawieszonych na wysokości 3 metrów powyżej ziemi, czekają także elementy edukacyjne. Uczestnicy zabawy podczas pokonywania przeszkód dowiadują się więcej o tatrzańskich schroniskach, stawach, kwiatach czy tropach zwierząt. W Parku Linowym na Siwej Polanie można spacerować na trzech trasach. Najłatwiejsza przeznaczona jest dla dzieci już od 3. roku życia.

Park linowy w Kościelisku, w Dolinie Chochołowskiej

Park Linowy Tatra Adventure Siwa Polana znajduje się na Siwej Polanie w Dolinie Kościeliskiej.

 • Parking znajduje się około 500 metrów od parku (Parking Witów-Siwa Polana).
 • Park znajduje się na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, z wejściem na jego teren wiąże się dodatkowa opłata. Aktualne ceny oraz możliwość zakupu przez internet: https://tpn.pl/zwiedzaj/turystyka
 • Park Linowy Tatra Adventure Siwa Polana jest otwarty w sezonie letnim (od maja).
 • Więcej informacji o tym miejscu można znaleźć na stronie https://www.tatraadventure.pl/pl/park-linowy-siwa-polana
Inne atrakcje dla rodzin z dziećmi