Łukasz +48 508 349 035
Codziennie 24h/dobę

Czy warto jechać na Krupówki w Zakopanem? Co robić na Krupówkach?

Czy będąc w Kościelisku warto jechać na Krupówki? Jakie miejsca na Krupówkach warto odwiedzić? I jak zaplanować spacer po Krupówkach?

Podziel się :)

Krupówki – jedna z bardziej znanych ulic handlowych w Polsce – znajdują się w samym centrum Zakopanego. Deptak ma około 1 km długości, rozpoczyna się od ul. Stanisława Witkiewicza i wiedzie aż do ulicy Kościeliskiej.

Pomnik Zakopane: Góral czyta Tygodnik Podhalański

Czy warto jechać na Krupówki?

Będąc w Tatrach, warto chociaż raz przyjechać na Krupówki, by wyrobić sobie własne zdanie na temat tego miejsca. Niektórzy uważają je za serce Zakopanego. Inni traktują jako zbyt komercyjne i tłoczne, omijając Krupówki szerokim łukiem. Jak będzie w Twoim przypadku? Koniecznie sprawdź i idź na spacer z dziećmi najsłynniejszą ulicą Zakopanego! Kup oscypka (lub raczej gołkę, ale o tym dowiesz się w Muzeum Oscypka) na straganie, wypij grzane wino w jednym z tutejszych barów, a jeśli chcesz, to zrób sobie zdjęcie z misiem, owczarkiem podhalańskim lub pojedź bryczką na przejażdżkę po Zakopanem.

Stragany na Krupówkach, Zakopane
Atrakcje na Krupówkach, dlaczego warto jechać na Krupówki

Na własnej skórze przekonaj się, czy Krupówki okażą się dla Ciebie zbyt komercyjne i tłoczne, czy może uznasz je za faktyczne serce Zakopanego? 

Na Krupówkach w Zakopanem prócz wielu straganów z pamiątkami, rękodziełem i regionalnymi produktami, eleganckich sklepów, kawiarni, barów czy restauracji znajdują się także atrakcje, które można odwiedzić, spacerując po okolicy. Niektóre z nich pomogą Ci lepiej poznać miasto i Tatry, inne będą stanowiły doskonałą zabawę i urozmaicenie spacerów po okolicach.

Gdzie zaparkować w pobliżu Krupówek?

Krupówki znajdują się w samym centrum miasta. Możesz zaparkować na miejskim parkingu (opłata w parkomatach) od strony alei 3-go Maja lub na innych licznych (prywatnych) parkingach wokół centrum.

Wpis dla Państwa przygotowali Magda i Jacek Zbieraj, podróżujący blogerzy: zbierajsie.pl

Góry milczą, wszystko co milczy nadaję się do przechowywania ludzkich tajemnic
— ks. Józef Tischner