Zadzwoń +48 883 362 483
Codziennie 24h/dobę

Motylarnia Zakopane

W Motylarni Zakopane możesz zobaczyć aż kilkadziesiąt gatunków żywych, swobodnie latających motyli. Nigdy nie wiesz, które z nich uda Ci się podczas danej wizyty oglądać, a których nie zastaniesz już, przychodząc tutaj za kilka dni, bo średnia długość życia motyla to zaledwie 2 tygodnie (zależy od gatunku, ale w takich kontrolowanych warunkach czas życia się raczej wydłuża).

Podziel się :)

motyl, motylarnia zakopane

Motyle są wszędzie (lubią siadać na odwiedzających) i zachwycają tysiącem barw. Odwiedzając zakopiańską Motylarnię nie tylko możesz poczuć się jak w rajskiej dżungli, ale także wiele się dowiedzieć o tych owadach. Ogromnym atutem tego miejsca jest obsługa, która raczy zwiedzających ciekawostkami z życia mieszkających tu egzotycznych okazów motyli, a także ujawnia ich fascynujące tajemnice.

lorwy motyli, motylarnia zakopane

W Motylarni masz okazję zobaczyć cykl życia motyla i wszystkie stadia rozwoju, począwszy od jajeczek, przez poczwarki, gąsienice, aż po dorosłe okazy. Rozpiętość skrzydeł największych osobników, które można spotkać w Zakopanem, to niemal 30 cm.

Motylarnia mieści się przy ul. Generała Andrzeja Galicy 8 w Zakopanem, zaledwie kilka metrów od środkowych Krupówek. W pobliżu znajdują się duże płatne parkingi.

  • Atrakcja otwarta jest codziennie od 10.00 do 20.00.
  • Na miejscu można płacić kartą.
  • Informacje o aktualnych cenach biletów oraz dostępności obiektu znajduje się na stronie internetowej: http://motylarniazakopane.pl/
  • Na wizytę w Motylarni trzeba zarezerwować około 30 minut

Wpis dla Państwa przygotowali Magda i Jacek Zbieraj, podróżujący blogerzy: zbierajsie.pl